Pages

15 Ocak 2012 Pazar

SENCE MERCAN KIRMIZISI ?2012'nin renkleri açıklandı. Önemli boya markalarından AkzoNobel Marshall Boya, uluslararası çapta yürütülen araştırmalar sonucunda 2012'nin teması, renk paleti ve renklerini belirledi. 2012'nin teması, geçen yılın teması memnuniyetten ilham alan 'olasılıklar'.
Olasılıklar, memnuniyet üzerine kurulmakla birlikte, yeni seçeneklerin son zamanlarda yeniden talep edilen ve takdir etme noktasına gelinen her şeyin içinden açığa çıkarılmayı beklediğini ifade eden bir kavram. Olasılıklar, bu beklentiyi ifade ederken, aynı zamanda, neşe katan ve ilham veren fikirler de sunuyor.
Olasılıklar temasından yola çıkarak belirlenen yılın rengiyse mercan kırmızısı. Birçok insan için değişik şeyler ifade edebilen bu renk, AkzoNobel Marshall Boya Renk Paleti'nde, herkese, basit çözümler aramayı ve zihnini keşfedilmeyi bekleyen yeni fikirlere açmasını hatırlatıyor. 
Birçok simgesel özelliği dolayısıyla tüm dünyada saygı gören bir renk olan kırmızı, 
Çin'de talihle ilişkilendirilirken, 
Hindistan'da evlilikle gelen mutluluğa ve anlayışlı olmaya işaret ediyor.
Batı toplumlarının çoğundaysa kırmızı, tutkunun, kudret ve şenliklerin rengi. 
Değer ve anlam bildirmek için mükemmel bir araç olan kırmızı, kendini görmezden gelemeyeceği için insanları tehlikeye karşı uyarmada da kullanılıyor.
Kaynak :  http://www.aksam.com.tr/moda-dunyasindan-son-haberler--92432h.html
Bence ; duavarda güzel durmuyor,açık renkleri daha çok seviyorum duvarda.Ama objelerde seviyorum mercanı,kırmızıyı.Arabada bitiyorum.Kırmızı gerçekten de enerji veriyor.SENCE ?